Odwiedziny w DPS-ie

 

W dniu dzisiejszym, w ramach projektu „Gdzie senior nie może, tam wnuczek pomoże” odwiedziliśmy nasze „adoptowane” Babcie i Dziadków w Domu Pomocy Społecznej w Mielcu.

Jako pierwsza wystąpiła młodzież z Borowej, która wraz z księdzem i nauczycielami przygotowała przepiękne i gromko oklaskiwane jasełka.

Następnie, nasi najmłodsi z kl. I i III zaśpiewali dwie piosenki, złożyli życzenia i podarowali laurki swoim adoptowanym Babciom i Dziadziom. Koniec występu, uświetnił Mikołaj Madej z kl. III, który wraz ze swoją taneczną partnerka zatańczył pięknie trzy tańce.

Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, pełnej wzruszeń i radości. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, którzy w sposób bezinteresowny poświęcili ten feryjny dzień, by wnieść trochę radości i okazać serce osobom często cierpiącym, samotnym, zapomnianym, a jakże potrzebującym zwyczajnego ludzkiego uśmiechu i ciepła.

Te nasze małe dobre duszyczki, o wielkich sercach to: z kl. I: Wiktoria Czepiel, Wiktoria Mazurek, Julia Lasek, Aleksandra Kuczkowska, Lena Kozikowski, Martyna Malec, Zuzanna Gawlik i Dominik Szady, z kl. II: Oliwia Wójcik, Karol Godek i Szymon Miśko, z kl. III: Tomek Mroczek i Mikolaj Madej, z kl. V: Weronika Myszkowska, Dominika Duszkiewicz i Wiktoria Więcław, z kl. VI:Martna Bukała i Klaudia Mowsesian.

            Dziękujemy Rodzicom tych dzieci za wsparcie i uczenie postawy otwartości wobec drugie go człowieka oraz Pani Anecie Malec, która zawsze w sposób niezwykle pozytywny i energiczny zagrzewa nas do nowych pomysłów i niesienia pomocy innym.

A przecież szczery uśmiech, który otrzymujemy, to najpiękniejszy podarunek wdzięczności.